A párásodás elsősorban a téli hónapokban keserítheti meg mindennapjainkat. A falakon, ablaküvegen lecsorgó vízpára tökéletesen jelzi, hogy a lakásban magas a páratartalom. Az ablaknál elhelyezett páramentesítő jól funkcionálhat ilyen esetben.

 

Azonban nem mindenhol elegendő ez a megoldás, hiszen a magas páratartalomnak több oka is lehet. A rossz szigetelés, a vízvezeték és csatornarendszer hibája miatti vizesedés például nagyban hozzájárulhat a folyamat kialakulásához. Az olyan helyiségekben is, mint a fürdőszoba vagy konyha, általában jóval magasabb a páratartalom, mint otthonunk többi szobájában, mivel itt a főzés, fürdés során keletkezett vízgőz pára formájában csapódik le. A páramentesítés fontosságának és előnyeinek jártunk utána cikkünkben.

 

Az egészséges környezetért

 

A nem megfelelően szellőző lakásokban gyakran alakulnak ki penészfoltok, melyek rendkívül káros hatással vannak szervezetünkre, valamint az épület és a bútorok állagára is. A lakás ideális páratartalma átlagosan 45-55% közötti, azonban lehet némi eltérés a helyiségek funkciója és a külső időjárási körülmények miatt. Az ideális páratartalom kialakításához használhatunk páramentesítő berendezést, mely egészséges környezetet biztosít számunkra, mivel a kellemetlenségen túl, számos betegség kialakulásának lehet táptalaja a nem megfelelő páratartalmú élettér. 

 

A WDH 725 DG megbízható német modell, mely modern kialakítása mellett számos hasznos funkcióval rendelkezik. Akár 25 liter/nap mennyiségben tudja összegyűjteni a levegőben lévő vízpárát. 50 négyzetméteres területen hatékonyan képes a beállított páratartalmat biztosítani. A tökéletes működést antibakteriális szűrőrendszere tovább erősíti, könnyen mozgatható és áthelyezhető.

 

Túl párás környezet hatásai

 

Bár az ablaknál a páramentesítő hatása időlegesen elegendő lehet, mégis érdemes kifejezetten az optimális páratartalom kialakítására irányuló eszközt beüzemelni otthonunkban. A magas páratartalom ugyanis kifejezetten káros hatással van szervezetünkre. A sötét, vizes sarkokban kialakuló penészgombatelepek a levegőben szálló spóráikkal légzőrendszerünket támadják. Ezek miatt gyakran alakulhatnak ki felső légúti megbetegedések, allergia, súlyosabb esetben asztma. Az épület állagának sem tesz jót a vizesedés és a fából készült bútorok, burkolatok is megsínylik a nedvesedést és a penészt. A túlzott nedvesség roncsolja a festéket és hosszú távon károsíthatja az épületet.

 

Az általunk forgalmazott páramentesítő készülékek különböző technológiával, de hatásosan szüntethetik meg a párásodást. A kondenzációs elven működő gépek egy hűtőközeggel dolgoznak, ami lehűti a levegőt, így a pára kicsapódik és ez gyűlik össze az eszköz tartályában. Az abszorpciós páramentesítők kémiai anyagokat használnak fel a nedvesség eltávolítására. A gépben található nedvszívó anyag gyűjti magába a vízpárát, majd abból kiszívja és egy tartályba gyűjti.

 

Mikor megfelelő az ablaknál elhelyezett páramentesítő hatása?

 

Időlegesen ugyan lehet elegendő a készülék hatása, azonban a párásodást kiváltó ok megszüntetése nélkül hosszabb távon ez kevés lesz. Hogy biztosan az optimális értékben élhessünk, érdemes a legújabb technológiával készült páramentesítő készülékek közül beüzemelni egyet.


További információt a berendezésekről és a páramentesítés kérdéskörével kapcsolatban szakértő kollégáink nyújtanak elérhetőségeinken.