Életünk szerves részét képezi, mégis láthatatlanul vesz bennünket körül a levegő. Az egészséges környezet részeként a tiszta, friss levegő nélkül rengeteg egészségügyi problémánk alakulhat ki. A légtisztító és páramentesítő eszközök használata ezért nagy jelentőséggel bír, nemcsak az otthoni, hanem a munkahelyi környezetben is.

 

A levegő minőségének javításával és az optimális páratartalom kialakításával nemcsak a betegségek kialakulása kerülhető el könnyebben, hanem az épületek, bútorok állagának romlását is befolyásolhatjuk. Ugyanis a túl nedves környezetben kialakuló penészesedés nagy károkat okozhat a falakban és ingóságainkban egyaránt. Nézzük részletesebben, hogyan tudunk megküzdeni az egészségkárosító anyagokkal és élhetünk biztonságos élettérben.

 

Légtisztító és páramentesítő egyben?

 

A legtöbben otthonukban légtisztítót vagy páramentesítő készüléket használnak, kevesen gondolják, hogy mindkettőre együtt lenne szükségük. Pedig érdemes olyan eszközt választanunk, mely kombinálja a két technológiát. A WDH-DS3 adszorpciós elven működő berendezés egyben légtisztító és páramentesítő funkciókat is elláthat, hiszen a többféle szűrőbetéttel a levegőben lévő káros anyagokat is képes kiszűrni.

 

A légtisztító segítségével hatékonyan tudjuk a különféle szennyezőanyagokat, polleneket, poratkát, szálló port kiszűrni a levegőből. Erre azért van szükség, mert a szennyeződések hatására allergiás reakciók és légúti megbetegedések alakulhatnak ki szervezetünkben, mely hosszú távon súlyosabb egészségkárosodáshoz vezethet. Ezzel párhuzamosan a páramentesítők csökkentik a túlzott páratartalmat, mely szintén hozzájárul az egészséges környezet kialakításához.

 

Optimális páratartalom

 

A legoptimálisabb páratartalom kb. 40 és 60% közötti érték, mely néhány helyiségben eltérő lehet. Ilyen például a fürdőszoba vagy a konyha, ahol a forró, párás levegő és a vízpára hatására általában a magasabb érték felé tendál a páratartalom. A gyakori szellőztetéssel megelőzhetjük a párásodás miatt kialakuló penészesedést, de a leghatékonyabban légtisztító és páramentesítő együttes használatával tudjuk biztosítani a környezetünk tiszta levegőjét.

 

A magas páratartalom egyébként nemcsak a légutakra lehet hatással, hanem az épületek és a bútorok állagát is roncsolhatja. Sokan megtapasztalhatták, hogy otthonukban a téli hónapokban a zárt ablakokon belül csorog a víz, mely a pára lecsapódása. A falakon is végigfolyó vízpára hosszú távú jelenléte elsősorban a fából készült bútorokat, ajtó- és ablakkereteket rongálja meg, de a falak állapotára is hatással van. Kínálatunkban többféle típusú páramentesítő készülék kapható, melyek beüzemelése javasolt akkor is, ha alacsony vagy magas a páratartalom a lakásban.

 

Tegyünk az egészséges levegőért!

 

A légtisztító és páramentesítő együttes használatával otthonunk levegőjének minősége kiváló lesz, így nem kell tartanunk a penészgombák, szennyezőanyagok vagy a száraz levegő miatt kialakuló légúti megbetegedések megjelenésétől.

 

A modern technológia segítségével egyszerűen válik élhetővé a lakás, melyben korábban a túlzott nedvesség miatt dohos szag, vizes falak vagy penészes foltok jelentkeztek. A digitális eszközökön bárki egyszerűen beállíthatja a kívánt páratartalmat, a különböző hatásfokú és típusú szűrőbetétek pedig garantálják a káros anyagok kiszűrését a levegőből.

 

Amennyiben bővebben szeretne informálódni a légtisztító és páramentesítő készülékekről, keresse elérhetőségeinken kollégáinkat, akik szakértő tanácsaikkal állnak szíves rendelkezésére.