Általában a reggeli indulás előtt mindenki eltöpreng azon, hogyan öltözzön fel. Főként az olyan évszakokban, mint a tavasz és az ősz, amikor napközben akár tíz fokkal is melegebb lehet, mint a korai induláskor, el kell gondolkodnunk a réteges öltözködésen. Nagy segítséget jelenthet, ha a háztartásban megtalálható egy időjárásmérő készülék, mely mini meteorológiai állomásként funkcionálhat. A saját időjárás-előrejelzésünk segítségével könnyebben tudunk felkészülni a napi változásokra.

 

Az időjárásmérő készülék funkciói

 

A modern időjárásmérő készülék, mint például a Trotec BZ 06, nemcsak a külső hőmérsékletet mutatja meg, hanem a lakáson belüli relatív páratartalmat is. A berendezés megjegyzi a legalacsonyabb és legmagasabb értékeket, így később hasznunkra lehet abban, hogy az épület hőingadozásának és páratartalmának változásait kiértékeljük. 

 

Az átlátszó számlappal rendelkező, esztétikus mérőkészülék otthonunk bármely pontján elhelyezhető. Miután egyéb funkciókkal is rendelkezik, például ébresztőóra is, illetve mutatja a pontos dátumot és időt, így akár a hálószobában vagy a nappaliban is megfelelő lehet az elhelyezése.

 

Miért fontos a páratartalom mérése

 

Az időjárásmérő készülék elsődleges funkciójának a külső és belső hőmérséklet kijelzését, illetve a rövid távú időjárás-változás előrejelzését tartjuk. Azonban további hasznos tulajdonsága, hogy megmutatja számunkra a helyiség páratartalmát. Ez miért lehet fontos?

 

Több szempontból is lényeges kérdés lehet az épületen belüli páratartalom mértéke. Az emberi szervezet számára és az épület állagának megóvása érdekében egyaránt a 40-60% közötti páratartalom az ideális. Ettől a mértéktől egyes helyiségek páratartalma eltérhet, mint például a fürdőszoba vagy a gyerekszoba. A túl magas páratartalom miatt a hideg falak mentén lecsapódó pára penészesedést idéz elő, ami miatt az épület is károsodhat, de főként az emberi szervezetre ártalmas a gombásodás. A száraz levegő szintén egészségromboló hatású, elsősorban légúti megbetegedések kialakulását okozhatja.

 

A betegségek megelőzése érdekében használjunk a négy fal között időjárásmérő készüléket, melyben a beépített mérőműszer a páratartalmat is kijelzi. Miután már tisztában vagyunk azzal, hogy magas vagy alacsony a helyiség páratartalma, fel tudunk lépni ellene. A kínálatunkban is kapható páramentesítő készülékek kiválóan alkalmasak arra, hogy elvonják a nedvességet a helyiségből, és a levegő páratartalmát a kívánt értékre állítsák be.

 

A páramentesítésről

 

A nagyobb teljesítményű, mobil készülékek segítségével akár az egész lakás levegőjét tudjuk páramentesíteni. A modern eszközök távolról, wi-fin keresztül is beállíthatóak, így amikor otthonunkba érkezünk, már tökéletes levegőjű lakás fogad bennünket. 

 

A digitális párátlanítók többsége tartályos megoldással gyűjti össze a levegőből kivont nedvességet. Ezen tartályok ürítése a tulajdonos feladata. Azonban egyes berendezések csatornahálózatra kötve is üzemeltethetőek, így a folyamatos páramentesítés könnyen elérhető. A készülékek ugyanis érzékelve a pára mértékét a levegőben, automatikusan ki- és bekapcsolnak, csak a szükséges mértékig használva a lakás infrastruktúráját. 

 

Elmondhatjuk, hogy az időjárásmérő készülék páramentesítő eszközzel kombinált használatával elkerülhető a lakásban a penészesedés és a súlyosabb légúti megbetegedések kialakulása. Amennyiben további információra van szüksége az eszközök beszerzésével, használatával kapcsolatban, kérjük, keresse kollégáinkat elérhetőségeinken.