Otthonunk biztonságát nemcsak a zárható ajtók nyújtják, hanem az egészséges lakókörnyezet is. Számos káros hatás érhet bennünket, többek között a beltéri levegő rossz minősége miatt. Olyan kihívásokkal kell szembenéznünk a száraz levegő miatt, mint például a kiszáradt bőr vagy légúti megbetegedések, így mindenképpen érdemes szobai párásító berendezéssel felfrissíteni a levegőt.

 

A komfortérzetünk javítása érdekében alkalmazott levegőpárásítás a modern technológiai újítások hatására könnyen kivitelezhető. Hazánkban is elterjedt már a szobai párásító használata, amely gazdaságos és biztonságos üzemeltetésével hozzájárul az egészséges lakókörnyezet kialakításához.

 

Az általunk forgalmazott WDH SA6501 típusú párásító bármely otthonban kiválóan hasznosítható eszköz. A 3,6 liter/nap és 150 ml/óra párásítási kapacitással rendelkező készülék normál hőmérséklet mellett 25 nm-es méretű helyiségben végzi hatékonyan a párásítást. A berendezésben lévő ventilátor biztosítja, hogy a nedves levegő egyenletesen oszoljon el.

 

Miért használjunk szobai párásítót?

 

A beltéri levegő minőségének javításával egészségünk megőrzéséért tehetünk lépéseket. Több oka is van annak, amiért érdemes beüzemelni egy szobai párásítót a lakásban. A megfelelő páratartalom kialakítására kell törekednünk otthonunkban, mert ezzel megelőzhetővé válik a torok kiszáradása, a bőrszárazság és a szem irritációja.

 

A kellemetlenségeken túl komolyabb károsodások is kialakulhatnak az alacsony nedvességtartalmú helyiségekben élőknél. A száraz levegő ugyanis irritálhatja a légutakat, mely köhögéshez, nehézlégzéshez vezethet. Hosszú távon gyulladást okozhat a hörgőkben, mely akár súlyosabb légúti megbetegedések táptalaja is lehet. A helyes páratartalom beállításával csökkenhet a levegőben lévő poratkák, penészgombák mennyisége, így az asztmában vagy allergiában szenvedőknek könnyebbé válik a légzés.

 

Milyen vizet tegyünk a készülékbe?

 

A párásításra kerülő víz tisztasága nagyon fontos ahhoz, hogy a készülék hosszú távon működjön és megfelelő minőségű levegőt állítson elő. A legjobb választás a desztillált vízzel való üzemeltetés, így elkerülhető, hogy azonnal megtelepedő baktériumok kerüljenek a készülékbe.

 

Általában a kínálatunkban kapható szobai párásítóeszközök a vízkőre érzéketlenek, így a csapvízzel való feltöltés során elkerülhető a készülék vízkövesedése, de ettől függetlenül érdemes a párásítóban minden nap cserélni a vizet. Kerülni kell továbbá, hogy a víz hosszú ideig a tartályban álljon, így a nem használt készülékek tartályából a vizet el kell távolítani és szárazra kell törölni. Ellenkező esetben baktériumok és penész telepedhet meg a berendezésben, ami későbbi használat során a levegő minőségének romlását okozza.

 

Kiegészítők

 

A párásítók megfelelő működtetéséhez a karbantartásra is nagy hangsúlyt kell fordítanunk. Az univerzális vízkőoldó folyadék 100%-ban biológiailag lebomló anyagokból áll, így más eszközökben, mint például kávéfőzők, vízforralók vízkőtlenítésére is kiválóan alkalmas. A vízkövesen működő berendezések használatával kb. 30%-kal több áramot fogyasztunk, így energiatakarékosság szempontjából érdemes használni a folyadékot.

 

Kifejezetten a szobai párásító higiénikus működéséhez ajánlott fertőtlenítő rudacskákat alkalmazni. Az ezüstionok segítségével történő fertőtlenítés nagyon hatékony, a baktériumok óriási részét képes eltávolítani.


Amennyiben rövid összefoglalónk után bármilyen kérdése merülne fel a szobai párásító kiválasztásával kapcsolatban, bátran keresse szakértő kollégáinkat elérhetőségeinken.