Minden évszakban jó szolgálatot tehet otthonunkban egy digitális hőmérsékletmérő. Ezek a nagy kijelzőjű, általában hordozható szerkezetek számos információval látnak el minket éjjel-nappal. Nem csak a belső hőmérsékletet, hanem a dátumot, az időt, a hét napjait és egy nagyon fontos további adatot rögzít. A páratartalom mértéke ugyanis meghatározó a kényelmünk és az egészségünk szempontjából. Sőt, emellett számos modell megbízható ébresztőóraként is funkcionálhat.

 

Ezért jó, ha tisztában vagyunk a lakás hőmérsékletével

 

Sok háztartás van, ahol nincs automatizálva a fűtés szabályozása. A termosztáttal ellátott fűtési rendszerek folyamatosan monitorozzák a belső terek hőmérsékletét. Ha az a lakók által beprogramozott hőfok alá csökken, a fűtés automatikusan bekapcsol.

 

Termosztát híján nekünk magunknak kell figyelnünk, hogy ne hűljön ki vagy épp ne melegedjen túl a lakás. A hőérzetünk nem mindig reális, ezért praktikus eszköz egy digitális hőmérő. Ezzel ugyanúgy spórolhatunk, mintha szabályozórendszer lenne telepítve a lakásban.

 

Az ideális páratartalom fontossága

 

Nem csak a hőmérsékletet, de a páratartalmat is szemmel kell tartanunk. Sőt, ez az egészségünk érdekében talán még fontosabb tényező. Számos napközbeni tevékenységünk befolyásolhatja az otthonunk levegőjének nedvességtartalmát. Ugyancsak hatással van rá az időjárás vagy épp a szigetelés hatékonysága is.

 

Egy digitális hőmérsékletmérő létfontosságú információkat ad nekünk, hogy elkerüljük a különböző testi tüneteket. Megakadályozza, hogy túl száraz legyen a levegő, vagy épp ellenkezőleg, hogy túl magassá váljon a légtér nedvességtartalma.

 

A magas páratartalomra figyelmeztet a digitális hőmérsékletmérő

 

Az emberi szervezet számára a levegő optimális páratartalma 45 és 55 százalék között mozog. Egészen hétköznapi folyamatok és tevékenységek járulnak hozzá, hogy túl magas páratartalom alakuljon ki. Ezek közül a legalapvetőbbek a biológiai funcióink. A légzés és az izzadás kipárolgással jár. Sőt, nem csak a miénk, embereké, hanem a háziállatainké és a szobanövényeink is.

 

A főzés, a felmosás, a beltérre történő teregetés vagy épp egy forró zuhany is rengeteg nedvességet juttat a levegőbe. Ennek azonban káros következményei lehetnek. A párás környezet ugyanis kedvez a penészgomba megtelepedésének. A falakat piszkosszürke foltok csúfítják el, mi pedig észrevétlenül lélegezzük be a gombatelepek által kibocsátott spórák millióit. Ezáltal szemirritáció, bőrviszketés alakulhat ki. Alvás- és hangulatzavarokat észlelhetünk, sőt, súlyosabb idegrendszeri tüneteket is, mint szédülés, zsibbadás, fejfájás. A webáruházunkban is kapható digitális hőmérsékletmérő segít elkerülni ezeket a kellemetlenségeket.

 

A túl száraz levegő káros hatásai

 

Az alacsony páratartalom hatásai sem sokkal kellemesebbek. Ugyanis ha túl száraz otthonunk levegője, azt a nyálkahártyáink megsínylik, kiszáradnak. A torkunk kaparhat, folyamatosan köhögünk, az orrunk vízszerűen folyik. A szemünk és bőrünk is kiszárad, viszket, a légútjaink folyamatos irritációnak vannak kitéve. Ráadásul nem csak nappal, hanem éjszaka is.

 

A gyerekek különösen nehezen viselik, ha a levegőben túl alacsony a nedvességtartalom. Komoly köhögési rohamok is gyötörhetik őket, mivel az ő légútjaik szűkebbek, érzékenyebbek. Az ő érdekükben is érdemes beszerezni egy páratartalmat is figyelő mérőműszert. Webáruházunk több digitális hőmérsékletmérőt is forgalmaz, hogy minden igényt kielégíthessünk.