Ebben a cikkben bemutatjuk, hogy mit érdemes tudni a kis méretű szivattyú kapcsán. A levegő vízgőz-koncentrációját páratartalomnak nevezzük. Pára alakul ki az élőlények biológiai folyamatainak eredményeként. Az izzadságunk a bőrfelületünkön párolog el, és a beszívott levegő kilégzése során is nedvesség távozik belőlünk. Egyes háztartási tevékenységek végzése által is kipárolgással számolhatunk.

Gondoljunk csak a főzés közben felszálló gőzre vagy a padlóról elpárolgó vízre, a forró zuhany utáni nyirkos levegőre. A levegőben lebegő vízmennyiséget a páramentesítő berendezések csapdába ejtik, és egy kis méretű szivattyú segítségével a készülékből a kívánt helyre vezetik.

Pára az otthonunkban

A páralecsapódás jelenségével mindannyian találkoztunk már. Egy adott hőmérsékleten a levegő páratartalma telítetté válik, tehát már nem tud több vizet megkötni. Ezt a hőmérsékletet nevezzük harmatpontnak. Ha a levegő hőmérséklete eléri a harmatpontot a légnemű vízpára kondenzálódik, és ismét folyadékká válik. Jól megfigyelhető ez a folyamat a hideg felületeken.

Pára képződik a téli ablaküvegen, az autó szélvédőjén hűvösebb napokon és a fürdőszoba hideg csempéin. A túl magas és a túl alacsony páratartalom rontja a komfortérzetünket. Az optimális páratartalom jelentőségéről már egy korábbi blogbejegyzésünkben beszámoltunk.

Kis méretű szivattyú – a gép lelke

Egy víztest helyének megváltoztatására való igény nem új keletű. Már elődeink is használták a gémeskutat, mint emberi erővel működő merítőeszközt. A szivattyúk mechanikai munkával és az áramlástechnikai elvek felhasználásával továbbítják a közeget egyik helyről a másikra. A kis méretű szivattyúknak rendkívül fontos szerepe van a páramentesítés és a klímatechnika világában. Ezek nélkül az eszközök nélkül a berendezések nem tudnák ellátni funkciójukat.

A kis méretű szivattyúk közé soroljuk a webshopunkban kapható kondenzvízszivattyúkat, amelyek a páramentesítő készülékekben vannak elrejtve. A levegőből a pára a páramentesítő készülékbe gyülemlik fel. Ezt a felgyülemlett vízmennyiséget a kondenzszivattyú kivezeti a készülékből, helyet teremtve az újonnan beérkező cseppeknek. A kondenzszivattyúk képesek arra, hogy érzékeljék a tartály telítettségét. Ha a vízmennyiség elér egy bizonyos pontot, a szivattyú automatikusan működésbe lép és kivezeti a vizet a készülékből. Szakaszos működése révén nem használ folyamatosan áramot, így a villányszámla miatt sem kell aggódnunk.

Ne dobja ki, ha elromlott!

Webshopunkban nem csak kész berendezések, hanem azok alkatrészei is elérhetőek. Ha Önnek csak egy alkatrészre van szüksége, például egy kis méretű szivattyúra, forduljon hozzánk bizalommal.

Az alkatrészvásárlással pénztárcáját és környezetünket is kíméli, mivel nem az egész készülék válik hulladékká. Szakértelmünk által biztosak vagyunk abban, hogy megtaláljuk Önnek a legjobb megoldást.