A hajdan meleg nyári napok évről évre forróbbak hazánkban is. Nem csoda hát, ha megnőtt a klímaberendezések iránti kereslet. A kinti kánikula a déli órákban szinte elviselhetetlen, jólesik hát hűsölni a kellemesen klimatizált helyiségekben. Igen ám, de gyakran előfordul, hogy a munkahelyünkön vagy otthonunkban nem került beépítésre légkondicionáló rendszer. Azonban a korszerű mobil klímákkal ez a probléma egyszerűen orvosolható. Ráadásul a mobil klíma meleg levegőjének elvezetése sem igényel különösebb gondot.

 

Miért válasszuk a mobil klímát?

 

A régebbi építésű házakban, lakásokban még nem volt akkora divatja a klímarendszerek beépítésének. A rögzített légkondicionálók kül- és beltéri egységekből állnak, melynek csövezése, vezetékelése a falazat jó részét érintheti. A külső és belső készülékeket ugyanis össze kell kötniük a szakembereknek. Így ha utólag szeretnénk klímát az otthonunkba vagy a munkahelyünkre, az bizony komoly felfordulással járhat.

 

A mobil klímák nagy előnye ezzel szemben, hogy nagyon könnyen működtethetőek. Nincs szükség vésésre, az egész lakást érintő, kosszal-porral járó munkálatokra. Elég csupán egy konnektor, és a mobil klímánk máris ontja a frissítő, hűs levegőt.

 

Így oldható meg a mobil klíma esetében a meleg levegő elvezetése

 

Ahhoz, hogy a mobil légkondink igazán hatékonyan működjön, ki kell vezetnünk a készülékben lévő meleg levegőt. Ezt több módon is megtehetjük. A legegyszerűbb, ha a berendezésünk flexibilis csövét egy ablakba támasztva kivezetjük kültérre. Ekkor nincs szükség semmiféle egyéb teendőre.

 

Azonban megoldhatjuk maradandóan is a klíma felmelegített levegőjének készülékből való kijuttatását. Kialakíthatunk a falon egy olyan nyílást, amelybe a csövet behelyezve a hűtés mellékterméke, a meleg levegő távozhat. Ez ugyan igényel némi fúrást-faragást, azonban véglegesen megoldhatjuk ezt a kérdést. Ezáltal jóval kényelmesebben használhatjuk mobil klímánkat.

 

Mi a helyzet a kondenzvízzel?

 

A levegő lehűtésének nem csupán felmelegedett légtömeg keletkezése a következménye. A mobil klímákban és a rögzített típusokban is a beszívott levegő egy hőcserélőn halad át. Ez a fémfelület biztosítja a beáramló levegő hatékony lehűtését a megfelelő hőfokra. Azonban ennek eredményeként a levegő a hőcserélőn áthaladva eléri a harmatpontját.

 

Mivel minden esetben tartalmaz kevesebb vagy több vizet a belső légtér, ez a nedvesség kicsapódik a harmatponton. Ez az úgynevezett kondenzvíz, amely a mobilklímák belső tartályában gyűlik össze, és amelyet rendszeresen üríteni kell. Azonban ennek a kijuttatását is megoldhatjuk a meleg levegő elvezetésével megegyező módon. Egy cső segítségével közvetlenül kültérre vezethetjük a lecsapódott nedvességet, így erre sem lesz gondunk.

 

Hogyan válasszunk mobil klímát?

 

A mobil klímák piacán a gyártók számos modellel várják a vásárlókat. Webáruházunk kínálatában is megtalálhatók ezek a mobilizálható légkondicionáló készülékek. Azt, hogy melyik terméket választjuk, több tényező is befolyásolhatja. Fontos a vásárlás során, hogy mekkora helyiséget szeretnénk lehűteni. Ennek megfelelő teljesítményű berendezést válasszunk, hogy biztosan elégedettek legyünk.

 

Választhatunk plusz funkciókkal ellátott mobil klímát is. Vannak párátlanító, légszárító programmal ellátott darabok is. Bármely modell mellett is döntünk, ügyeljünk a megfelelő beállításra. Soha ne fújassuk közvetlenül magunkra a hideg levegőt, és évente végezzünk klímakarbantartást.